Régésztábor I. turnus

Időtartam: 2017. július 10-14.

Korosztály: 8-14 év
Foglalkozás ára: 2500 Ft/fő/nap
Tantárgyi kapcsolódás: helytörténet, kultúrtörténet, történelem, régészet

Az ötnapos tábor során a gyerekek megismerik a régészet titokzatos világát. Sírt tárnak fel, és fémkeresővel kutatják, mi rejlik a föld mélyén. A résztvevők bepillantást nyernek a középkori és újkori fegyverek világába, amikor is kézbe foghatsz igazi kardot vagy puskát. Felfedezzük valamelyik Keszthely közeli várat napi túra keretében, a múzeum kiállítása pedig a keszthelyi vár múltját segít megismertetni. Kézműves tevékenység keretében ékszert, kitűzőt, római mécsest készítünk. Természetesen a programok nem maradhatnak játék nélkül.

A tábor díja nem tartalmazza az étkezést.
A táborok alatt gyerekfelügyeletet biztosítunk naponta 7.30-16.30-ig a Balatoni Múzeumban.

Étkezési lehetőségek a táborok idején:
abban az esetben, ha a múzeum épületében van a program, a gyerekeket elkísérjük egy közeli étterembe, ahol menüt lehet fogyasztani. A múzeumban kész étel tárolására és fogyasztására közegészségügyi okokból nincs mód.
Amennyiben terepen vagyunk, úgy hideg, nem romlandó élelmet és vizet célszerű csomagolni.
A táborok véglegesnek tekinthető napi szintű programjait minden esetben a tábor turnusokat megelőző héten juttatjuk el a jelentkezőknek.

További információ, jelentkezés:
Németh Péter múzeumpedagógus