Balatoni élet a dédinél

Részvételi díj: 650 Ft / fő / 1 alkalom+150 Ft anyagköltség
Időtartam: ~120 perc/alkalom
Tantárgyi kapcsolódás: hon- és népismeret, helytörténet, környezetismeret, földrajz

A résztvevők 12 alkalomból álló foglalkozássorozaton a néprajz tudományával és a népi mesterségekkel ismerkedhetnek meg. Az érdeklődők a foglalkozások során képet kapnak arról, hogy a természethez közeli ember milyen anyagokból készítette használati tárgyait, ruházatát. A Balatoni Múzeum néprajzi gyűjteményének megtekintése által bepillantást nyernek a néprajz titokzatos világába. Helyi, népi mesterséget űző szakemberek segítségével saját maguk kipróbálhatják a népi mesterségeket (szövés, fafaragás, hálókötés).

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus