A “Betlehemnek szép határán…” c. kiállítás megnyitója

Megnyitó időpontja: 2017.november 25. 15.00

Köszöntőt mond: Havasi Bálint, a Balatoni Múzeum igazgatója.

A kiállítást megnyitja: Vidák Tünde (Marcali Múzeum) és Gyanó Szilvia (Balatoni Múzeum) néprajzkutatók.

Közreműködik a Dalos Kedvűek Klubja: a Csány-Szendrey AMI énekkara és csengettyűsei.

A Marcali Múzeum és a Balatoni Múzeum közös időszaki kiállítása a Marcali és a Keszthely környéki karácsonyi népszokásokat eleveníti fel a két múzeum néprajzi gyűjteményének tárgyi emlékeivel, régi fényképfelvételeivel, berendezett enteriőrökkel, valamint az utóbbi évtizedekben készült filmfelvételekkel.

Főszerepet a környékre oly jellemző bábtáncoltató betlehemek kapnak és azok művészi igényességgel kivitelezett másolatai, melyek alapos rétegkutatások után készültek. A múzeumi tárgyak mellett kortárs szakrális tárgyakat is bemutatunk, melyeket a Keszthelyi Népművészeti Alkotóház kézművesei alkottak.

A kiállítás kurátora a Marcali Múzeum etnográfusa, Vidák Tünde, a Balatoni Múzeumban a kiállítást Gyanó Szilvia rendezi.

A kiállítás megtekinthető: 2017.11.25 - 2018.02.25.

szerda, 29 november 2017 13:53