Tavaszi népművészeti tárlat

A Keszthelyi Népművészeti Alkotóház csaknem három évtizede fogja össze a Balaton nyugati medencéjében a népi kézműves hagyományok ápolóit. A Balatoni Múzeum időről-időre kiállítja az alkotó közösség magas színvonalú, országos megmérettetéseken is kiválóan szereplő alkotásait, de teret ad a tanítványok szárnypróbálgatásainak is.

Az Alkotóház népművészei, népi iparművészei vezetik a helyi szakköröket a Zala Megye Népművészetéért Alapítvánnyal és a Goldmark Károly Művelődési Központtal szorosan együttműködve.

Legújabb tárlatunk a Keszthelyi Alkotóházhoz kötődő kézművesek segítségével mutatja be Zala megye és a Balaton környékének gazdag népművészeti hagyományait, egyben a húsvéti időszak hangulatához illeszkedő kellemes időtöltést kínál a népi értékek kedvelőinek.  A hímes tojások mellett hímzett, szövött, faragott alkotások, valamint kerámia-, fonott- és csipketárgyak, viseleti darabok és népviseletes babák jelenítik meg a kortárs népművészetet.

A kiállítást rendezi: Gyanó Szilvia, néprajzkutató

A kiállítás tervezett időtartama: 2019. április 6 - 2019. április 27.

Kiállításmegnyitó időpontja: 2019. április 6. 15 óra

Köszöntőt mondanak:

Nagy Bálint, Keszthely Város alpolgármestere

Csengei Ágota, a Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatója,

Havasi Bálint, a Balatoni Múzeum igazgatója

A kiállítást megnyitja: Devecz Zsuzsi, a Zala Megyei Népművészeti Egyesület népművészeti referense

Közreműködő: Tördemic Néptáncegyüttes, a Szín-Vonal Alapfokú Művészeti Iskola csoportja
kedd, 30 április 2019 06:29