Kiállításunkhoz gyűjtünk tárgyi- és emlékanyagot

A Világháború centenáriumához kapcsolódó kiállítás rendezésénél számítunk látogatóink segítségére: várunk emlékeket, tárgyakat

Száz éve tört ki az első világháború, ennek emlékére a keszthelyi Balatoni Múzeum kamarakiállítást rendez 2014 őszén. Várunk minden kedves múzeumbarátot, aki kölcsön tudja adni a kiállításra a világháborúról és Magyarország XX. század eleji, különösen 1914-1918 közötti időszakáról a következő tárgyakat:

- fotók a háborús színhelyekről és a katona családtagokról
 - katonák és családjuk által írt levelek, levelezőlapok
 - újságok, nyomtatványok, térképek, dokumentumok a harctérről
 - hadifogság emléktárgyai, pénzei
 - fegyverek, fegyvertartozékok, vagy azokból készített emléktárgyak, használati tárgyak
 - a háborút és a részt vevő országokat, köztük az Osztrák-Magyar Monarchiát reklámozó tárgyak, feliratok.
Gyűjtjük az eseményekhez és a tárgyakhoz kapcsolódó családi történeteket is. Mindezek az intézmény saját anyaga mellé kerülnek majd a kiállításban.
Eredeti fotókat és dokumentumokat szkennelt változatban is ki tudunk állítani.

Információ, elérhetőség: Haász Gabriella történész muzeológus
Balatoni Múzeum, Keszthely 8360, Múzeum u. 2.
Telefon: 83 / 312-351

hétfő, 03 november 2014 15:01