Előadás a Szakrális Művészetek Hete keretében

2015. szeptember 18., 16.00 óra - Szűz Mária rózsakertje - Népi vallásosság Keszthely környékén.

Gyanó Szilvia etnográfus előadása a Balatoni Múzeumban

Az előadás témája:

Rózsafüzér társulatokat szinte minden dunántúli településen találunk, mégis keveset tudunk működésükről, a vallási életben betöltött szerepükről.
- A rózsafüzér társulatok a Balaton környékén - korábban jól működőből akadozva, megfogyatkozott tagsággal, a lassú megszűnés állapotába került társulatok – az újrakezdés lehetőségei
- Rózsafüzér társulatok és halottkultusz
- Nemi szerepek és korosztályok a vallásosságban
- Kármelhegyi Boldogasszony és a skapuláré

hétfő, 21 szeptember 2015 08:10

Hírlevelünkről bármikor leiratkozhat a hírlevelek alján található linkre kattintva, vagy leiratkozási szándékát jelezheti az info@balatonimuzeum.hu emailcímre is. Adatkezelési szabályzatunkat honlapunkon találja. A feliratkozás gombra kattintva a fentieket tudomásul veszi és elfogadja.
Please wait