2020. március 10. Zala megyeKötetbemutatóRégészetNéprajz

A Zalai megyei múzeumok legújabb tudományos kutatásait foglalja össze a kötet. 33 szerző, 27 tanulmánya a régészet, archeozoológia, történettudomány, néprajz, művészettörténet témaköréből merít.

A Zalai Múzeum legújabb száma új rovatokkal bővült.

A gyűjtemények rovat a megyei intézmények kiemelkedő gyűjteményeit, műtárgyait vagy műtárgyegyütteseit valamint legújabb szerzeményeit mutatja be. A műhely fejezetben a restaurátorok és kiállításépítők rövidebb tanulmányai, jógyakorlatai kaptak helyet. Hiánypótló a Zala megyei 2017-2018-as régészeti kutatásokat felvonultató rész. A kötetet recenziók zárják.

A kötetbemutatóról a Zalaegerszegi Televízió adott hírt.

A Zalai Múzeum korábbi köteteit digitálisan a Hungaricana valamint a Göcseji Múzeum oldalain érik el.

A Zalai Múzeum 24. száma megvásárolható a Balatoni Múzeum webshopjában.

Kedves Múzeumbarátok!
A COVID-19 koronavírus járvány terjedését korlátozó intézkedések értelmében a Balatoni Múzeum 2020. november 11-től  az intézkedések visszavonásáig zárva tart. Megértésüket köszönjük. Vigyázzunk egymásra!