Időtartam: 45 perc (filmmel 65 perc) történelem

A magyar történelem egyik legnehezebb tananyagát próbáljuk befogadhatóbbá tenni a felső tagozatos tanulók számára.

Fontos tudniuk, hogyan zajlottak az 1956. október 23-ai események Keszthelyen. Milyen jelentőséggel bír, miért tekinthető egyedülállónak az 1956.november 1-én felállított Fehér ember szobra?

Mit jelent az ehhez kapcsolódó idézet: „Az elesetteknek az élők, akik talán holnap halnak meg a szabadságért.”

A keszthelyi Fehér ember című film levetítése segíti átélni az akkori emberek forradalmi lázát minden rettegésük ellenére.

Ha a diákok látják városuk helyszíneit a dokumentumfilmben, vagy meghallgatják a dédszüleikkel egyidős emberek beszámolóit, még inkább magukénak érezhetik a megemlékezést évről évre.

Korabeli dokumentumokat és újságokat olvasunk együtt, amelyekkel felidézzük a helyi eseményeket és szereplőket.

A maradandó élményt csak fokozhatja, hogy eredeti dobtáras géppuskát is kézbe vehetnek.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások felső tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

történelem

Foglalkozás díja

800 Ft/fő/alkalom

Foglalkozás időtartama

45 perc (dokumentumfilmmel 65 perc)

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.