Időtartam: 45 perc természetismeret 6. osztály

A világ leghírhedtebb vulkánjai mellett megismerhetjük a Balaton környékén szunnyadó vulkáni tanúhegyeket.

Vajon feléledhetnek valaha?

Bemutatjuk a vulkánok felépítését. Kiderül, hányféleképpen szilárdulhat meg a kiömlő láva, és hogyan alakul bazaltorgonává vagy épp hólyagos bazalttá.

A foglalkozás során a diákok a környék egykori vulkáni működésének bizonyítékául szolgáló kőzeteket is a kezükbe vehetik.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások felső tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

Természetismeret 6. osztály

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola felső tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 000 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Foglalkozás időtartama

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.