Időtartam: 45 perc környezetismeret 3. osztály

Múzeumi óránkon összefoglaljuk az emlősök tulajdonságait.

Megbeszéljük, milyen emlősökkel találkozhatunk a Balaton környékén.

A vidra, a hermelin, a mókus, a róka és az aranysakál preparátumának megfigyelése lehetőséget teremt, hogy ezek az ismeretek az élményszerűség által jobban elmélyüljenek.

Tapasztalatot szereznek az állatok méretéről, külső tulajdonságaikat, jellegzetességeiket így könnyebben megjegyezhetik a sok-sok érdekesség mellett.

A foglalkozás külső helyszínen is megtartható.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskola alsó tagozatosok

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 1 600 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Foglalkozás időtartama

Tantárgyi kapcsolódás

környezetismeret 3. osztály

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.

Németh Péter

múzeumigazgató - múzeumpedagógus