Időtartam: 60 perc környezetismeretTermészetvédelemvizuális nevelés

Tavaszi foglalkozásunkkal szeretnénk felhívni a figyelmet az apró rovarokra, akik szorgos munkájukkal lehetővé teszik, hogy gyümölcs, zöldség kerüljön az asztalunkra.

Sajnos számos faj kihalófélben van, ezért szeretnénk eloszlatni a hiábavaló félelmet velük kapcsolatban. Tudatosítjuk a rovarokkal szembeni helyes viselkedést, megbeszéljük, miért fontos a védelmük, és hogyan segíthetjük a túlélésüket.

Megmutatjuk, eljátsszuk velük a beporzást, illusztráljuk, hogyan lesz a beporzók által a virág termőjéből zamatos gyümölcs.

Készíthetünk darázs-garázst, vagy más, a témához kapcsolódó emléktárgyat.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskola alsó tagozatosok

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)

Foglalkozás időtartama

Tantárgyi kapcsolódás

Természetismeret, környezetismeret, vizuális nevelés, rajz, technika

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 400 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.