Időtartam: 45 perc  +3 x 60 perc (hajókirándulással) történelemturizmus

A balatoni hajózás főbb momentumait ismertetjük meg a fiatalokkal.

Kiderül, milyen eszközökkel merészkedtek először vízre a halászok, hogyan fejlődött a hajózás a Festeticsek hajóflottájával, kinek a nevéhez fűződik a balatoni hajózás felvirágoztatása.

Fény derül a Pajtás nevű gőzös eltitkolt tragédiájára is.

Számos hajómodell, plakát és szemléltetőeszköz segíti a téma feldolgozását.

A vállalkozó szelleműek a híresebb balatoni hajók modelljeit is összerakhatják, megismerhetik annak főbb részeit.

A nap megkoronázása lehet, ha a foglalkozást hajókirándulással zárják, melynek során muzeológusunk további érdekességekről mesél a fedélzeten.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Középiskolások

Tantárgyi kapcsolódás

történelem, turisztika ágazat (szakközépiskola, szakgimnázium)

Foglalkozás időtartama

45 perc  +3 x 60 perc (hajókirándulással)

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)
(A hajókirándulás díját a foglalkozás ára nem tartalmazza!)

Múzeumpedagógiai bérlet

Középiskolások részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 800 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.