Időtartam: 45 perc olvasásvizuális kultúra

Néprajzi témájú múzeumi óránkból kiderül, hogy melyek voltak a karácsonyt megelőző jeles napok, népszokások.

Mit jövendölt a disznóröfögés, miért hallgatták a lányok a szemétdomb tetejéről, hogy merről ugatnak a kutyák? Mi mindent jósoltak még András és Luca napján, és milyen szokások köthetők még e jeles napokhoz?

Megtudhatjuk, hogyan szórakoztatták magukat régen az emberek a hosszú, sötét, hideg téli estéken, amikor még nem volt számítógép, se televízió. Milyen játékos szokások alakultak ki, amivel elfoglalták magukat és egy kis varázslatot vittek a hétköznapokba?

Hogyan és kik alakították ki a betlehemezés hagyományát? Kiderül az is, hogy a régiek hová tették a karácsonyfát és milyen díszeket aggattak rá.

Mit volt szabad enni Szenteste és mit nem? Milyen ajándékozási szokásaik voltak?

Sok érdekes tárgy is előkerül a néprajzi raktárból, mely tovább gazdagítja a foglalkozás nyújtotta élményt.

Végül karácsonyi díszek, vagy mézeskalács készítésére adódik lehetőség.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások alsó tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

olvasás, vizuális kultúra

Foglalkozás időtartama

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 1 600 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.