Időtartam: 45 perc történelem 5. osztály

Múzeumi óránkból kiderül mi a különbség földvár és kővár között.

Milyen előnyeik és hátrányaik voltak, kik lakták, és milyen volt az élet ezekben a várakban? Hol kezd el kutatni a régész a várak romjánál?

Mi minden kerülhet elő az egykori ciszterna helyén, és mire enged következtetni? Hol állt és hogy nézett ki Keszthely egykori vára?

Mindezeknek utánajárunk, és kiderítjük azt is, milyen történetet mesél a török időkből és mi okozta a pusztulását.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskola felső tagozatosok

Tantárgyi kapcsolódás

történelem 5. osztály

Foglalkozás időtartama

Foglalkozás díja

800 Ft/fő/alkalom

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola felső tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 000 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.