Időtartam: 45 perc környezetismeret 3. osztály

Balaton parti sétáink alkalmával láthatjuk, hogy számos rovar, gyűrűsféreg, madár- és halfaj számára ad otthont a nádas.

Vajon mi mindent biztosít ezen élőlényeknek, hogyan védi őket a nád, a sás és a gyékény? Hányféle módon használják fel a madarak a fészkük építéséhez a part menti növényzetet?

Hogyan lesz a nád üreges szára télen a kék cinege éléskamrája? És mi mindenre használja az ember ezt a növényt?

Néprajzi gyűjteményünk szebbnél szebb műtárgyak felsorakoztatásával mutatja be nekünk a part menti nádas felhasználásának sokrétűségét és előnyeit.

A foglalkozás külső helyszínen is megtartható!

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások alsó tagozat

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)

Foglalkozás időtartama

Tantárgyi kapcsolódás

környezetismeret

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 400 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.