2020. november 26. BiennálePelsoIparművészet

Megjelent a XIII. PELSO Országos Kerámia és Gobelin Biennále felhívása.

A szervezők ezúttal a „HAL, HALÁSZAT” témában várják a professzionális gobelin és keramikusművészek alkotásait.

A témát Dr. Müller Róbert, a Balatoni Múzeum nyugalmazott igazgatója, a PELSO Biennále egyik alapítója 2019-ben, a legutóbbi Biennále megnyitóján hirdette ki először.

Az 1997-ben indult kiállítás-sorozat a római korban itt élők kultúráját, hétköznapjait és ünnepeit kívánta a művészet valóságértelmezésével gazdagítva bemutatni, lehetőséget adva a művészeknek tág asszociációkra.

A PELSO a Balaton térségében, Keszthely városában már nagy hagyománnyal bír. A kiállított művek magas művészi színvonala és az igényes rendezés, a kortárs magyar professzionális iparművészet jelentős eseményévé tette a biennálét.

Beadás:

• Időpont: 2021. szeptember 6-7. (kedd, szerda) 10:00 – 14:00 között
  • Helyszín: MKISZ székház – 1061. Budapest Andrássy út 6. I. e.

A XIII. PELSO Országos Kerámia és Gobelin Biennále felhívása