2014. december 7. Kortárs irodalom

A Nemzeti Kulturális Alap, Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma által támogatott, „Irodalmi estek a Balatoni Múzeumban – beszélgetések, előadások és könyvbemutatók mai magyar szerzőkkel” című projekt megvalósításának szakmai vonatkozásai, tapasztalatai

Első alkalom

2014. április 1-én pénteken 19 órakor Keresztesi József kritikust, szerkesztőt láttuk vendégül, aki a közönséget is bevonó, közvetlen és felszabadult hangulatú beszélgetős előadást tartott Rubin Szilárdról.

Arról a különös sorsú, elfeledett, majd a közelmúltban újra felfedezett, nehéz természetű magyar íróról, aki élete utolsó évtizedeiben Tapolcán élt, szinte teljesen elszigetelődve és kiszakadva az irodalmi életből.

Az eseményen 11 fő érdeklődő jelent meg.

Második alkalom

2014. május 23-án, pénteken 17 órakor Szemes Péter kritikus, esztéta, a Göcseji Múzeum irodalomtörténésze, a Pannon Tükör kulturális folyóirat főszerkesztő-helyettese mutatta be beszélgetés keretében az általa szerkesztett Palackposta című zalai-muravidéki írók, költők antológiáját.

Az eseményen 17 fő érdeklődő jelent meg.

Harmadik alkalom

2014. augusztus 26-án, kedden 17 órakor két fiatal, feltörekvő zalai származású novellistát mutattunk be a keszthelyi irodalomszerető közönségnek: Gál Somát és Horváth Márkot, akik művészi terveikről, az irodalmi karrierépítés nehézségeiről, buktatóitól, szépségeiről, furcsaságairól meséltek tapasztalataik alapján.

Az eseményen 15 fő érdeklődő jelent meg.

Negyedik alkalom

Utolsó alkalommal, 2014. szeptember 12-én Jónás Tamás költőt, írót láttuk vendégül, aki „Lassuló zuhanás” című legutóbbi verseskötete kapcsán mesélt lebilincselően, megrendítően és elgondolkodtatóan az életéről, gyermekkori nehézségeiről, gyermekeihez fűződő viszonyáról.

Az eseményen 12 fő érdeklődő jelent meg.

Szakmai beszámoló letöltése

Havasi Bálint

régész - múzeumigazgató
+36 83 200 454 (9.00-13.00)