2015. december 29. Irodalmi beszélgetésKortárs irodalomKötetbemutató

A Nemzeti Kulturális Alap, Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma által támogatott, „Irodalmi estek a Balatoni Múzeumban – beszélgetések, előadások és könyvbemutatók mai magyar szerzőkkel” című tevékenység megvalósításának szakmai vonatkozásai, tapasztalatai

Első alkalom

2015. március 26-án, csütörtökön 18 órakor Hudy Árpád újságíró, nyelvész, szerkesztő volt vendégünk, aki kollégájával, Boldog Zoltánnal az Irodalmi Jelen folyóiratot mutatta be.

Az eseményen 15 fő érdeklődő jelent meg.

Második alkalom

2015. június 12-én, csütörtökön 18 órakor Farkas Balázs fiatal író, videójáték szakértő, blogger, egykori könyvtáros volt az est főszereplője, Nyolcasok című nagy sikerű, rengeteg pozitív kritikát begyűjtő, debütáló regénye kapcsán.

Az eseményen 11 fő érdeklődő jelent meg.

Harmadik alkalom

2015. július 30-án, csütörtökön 17 órakor Szemes Péter kritikus, esztéta, a Göcseji Múzeum irodalomtörténésze, a Pannon Tükör kulturális folyóirat főszerkesztő-helyettese tartott előadást: A kánon felé – az irodalmi értékőrzés és értékteremtés útjai Zalában címmel.

Az eseményen 13 fő érdeklődő jelent meg.

Negyedik alkalom

2015. szeptember 11-én, pénteken 19 órakor Laboda Kornél író, dramaturg, színházi rendező, színész volt vendégünk, aki beszélgetés keretében bemutatta a Tilos az Á Könyvek kiadásában megjelent mátéPONTindul című ifjúsági regényét.

Az eseményen 10 fő érdeklődő jelent meg.

Szakmai beszámoló letöltése

Havasi Bálint

régész - múzeumigazgató
+36 83 200 454 (9.00-13.00)