A fenékpusztai római erőd évszázadai

IV-VII. századMogentianarégészetrómaiak

A fenékpusztai hatalmas méretű késő római erőd Keszthely környékének egyik kiemelkedő emléke.

3000 Ft

Elfogyott

Leírás

A Kr. u. 4. századtól kisebb-nagyobb megszakításokkal mintegy fél évezreden át számos népcsoport által használt Balaton parti erődítmény a hosszú évtizedek régészeti kutatásai eredményeként méltán vált nemzetközi hírűvé.

A Rómer Flóristól százötven éve közzétett első tudományos felmérés évfordulójára megjelenő könyv a legújabb kutatások eredményei alapján az egyedülálló lelőhely mozgalmas történetének és sokszínű emlékanyagának közérthető összefoglalására, valamint a kulturális és idegenforgalmi hasznosítás lehetőségeinek bemutatására vállalkozik.

További információk

Tömeg 0,656 kg