Zalai Múzeum 10 – 50 éves a zalaegerszegi Göcseji Múzeum

1000 Ft

8 készleten

Leírás

A Zalai Múzeum kiadványsorozatának 10. kötete a zalaegerszegi Göcseji Múzeum félszázéves történetéből elevenít fel fejezeteket.

Frankovics Tibor szerkesztette ezt az ünnepi kiadványt.

A megyei múzeum történetét Németh József elevenítette meg.

H. Simon Katalin Gellénháza-Városrét lelőhelyein talált neolit leleltekről értekezett.

Bánffy Eszter emberkezes edényről a vonaldíszes kultúra kialakulásának idejéből.

Horváth László András két kor, a réz- és a bronzkor határáról írt tanulmányt.

Bondár Mária már csak a bronzkor problematikájáról.

Gáspár Dorottya az ókeresztény világról szóló ismereteinket gazdagítja.

Varju András római padlómozaikról, Szőke Béla Miklós avar kori indavirágról szól.

Éry Kinga a Zalakomár határában egykor élt késő avarkori népességről.

Dobrovits Mihály Őze Sándorral a 16. századi török hatalaom és a dél-dunántúli parasztságunk kapcsolatát tárja fel az olvasói előtt.

Kvassay Judit a középkori Mihon falu vastárgyairól. Kovács Gyöngyi a bajcsai vár külföldi kerámiáiról.

Molnár László a szentgróti vár üvegleleteiről.

Olvashatunk tanulmányt gróf Batthyány Lajosról és Borbély Györgyről, Zalaegerszeg első pénzintézetének történetéről, húsvéti határjárásról.

A várvölgyi búcsui koronát a néprajzos Petánovics Katalin (Balatoni Múzeum, Keszthely) választotta témájául, munkája tárgyaként.

Kostyál László az egykori zalai Megyeháza portrégalériájáról adott leírást. Egri Mária adalékokkal szolgált Kisfaludi Strobl Zsigmond munkásságához.

További információk

Tömeg 0,683 kg
Méretek 28,5 × 1,5 × 20 cm
Sorozat