Zalai Múzeum 12 – 50 éves a nagykanizsai Thúry György múzeum

1000 Ft

2 készleten

Leírás

A Zalai Múzeum kiadványsorozatának 12. kötete a nagykanizsai Thúry György Múzeum félszázéves történetéből elevenít fel fejezeteket.

Horváth László szerkesztette, aki a kanizsai múzeum igazgatója is volt abban az esztendőben.

A helyi római villa rustica temetőjéről írt dolgozatot a kiadványba. Kalicz Nándor a környékbeli újkőkori és rézkori megtelepedés maradványairól adott ismertetést.

Bondár Mária ugyanonnan a bronzkori telepről szólt. P. Barna Judit a billai rézkori településről számolt be írásában.

Hozzá Kvassay Judit csatlakozott az Árpád-kori leletek ismertetésével.

Kovács Gyöngyi a kanizsai vár kerámiáiról, Mc Quirkné Glattfelder Lucia 15-16. századbeli hahóti favödörről közölt nóvumokat.

Dobrovits Mihály és Őze Sándor tanár urak a 16. század dél-dunántúli török nyelvhasználatot tették meg vizsgálatuk tárgyává.

Kaposi Zoltán, Rózsa Miklós, Kunics Zsuzsa és T. Mérey Klára az újkori kanizsai társadalom mindennapjaival és egyben világképével foglalkozott.

Németh József Hoffman Mór portréját rajzolta meg írásában.

Kardos Ferenc Kanizsa gyermekjáték-kultúráját, Kerecsényi Edit négy hetési nemzedék tárgyi emlékeit mutatta be.

További információk

Tömeg 0,717 kg
Méretek 28,5 × 1,7 × 20 cm
Sorozat