Vár állott… Erődítések a Balaton környékén

Részvételi díj: 750 Ft / fő / alkalom
Időtartam: ~120 perc/alkalom
Tantárgyi kapcsolódás: történelem, helytörténet

A Balatont övező domb- és hegyvidék ősidők óta a védelmet kereső ember menedéke volt: a történelem számos korszakának földvárai, erődítményei koronázzák a tavat övező bérceket.

A témanapok keretében a tanulók megismerhetik Fenékpuszta, Szigliget és Tátika erődítményeit demonstrációs eszközök, foglalkoztató lapok és terepbejárás segítségével. A középiskolás diákok nemcsak történelmi, hanem régészeti és restaurálási ismereteket szereznek.

Képgaléria:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kérjen ajánlatot!

Amennyiben kínálatunk felkeltette érdeklődését, keresse fel munkatársunkat!

Németh Péter
múzeumpedagógus