2024. április 20. 15:00 - június 30.

2023-ban ünnepelte alapításának 150. évfordulóját a Magyar Földrajzi Társaság.
Ezen alkalomból útjára indított tárlat kettő fő témát mutat be:

„Térképes időutazás Kőrösi Csoma Sándorral” és a „Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának Kincsei”.

A legismertebb magyar utazó, Kőrösi Csoma Sándor életének főbb állomásait korabeli térképeken láthatja az érdeklődő.
A Magyar Földrajzi Társaság gazdag dokumentum-gyűjteményében olyan értékek lelhetőek fel, amelyek a téma igazi kincsei. A legrégebbi kiadvány egy 1680-ban kiadott földrajzkönyv, de az 1700-as évek közepéről származnak Bél Mátyás könyvei is. A gyűjtemény egyik legszebb térképe Kenedics József földmérő Vas megye atlasza
A vándortárlatot kiegészíti a keszthelyi születésű Bulla Béla földrajztudós emlékkiállítása, ahol személyes tárgyai, személyéhez köthető dokumentumok, az általa írt könyvei segítenek emlékezni a tudósra.

A vándorkiállítás kurátora: Dr. Török Zsolt Győző, az ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézet egyetemi docense
A Bulla Béla emlékkiállítást Dr. Gábris Gyula professor emeritus és Németh Péter, természetvédelmi mérnök állította össze.

Fotók forrása: Dr. Gábris Gyula és Balatoni Múzeum