Egész évben HajózásÉlővilágRégészetAranyhídFürdőkultúraBalaton

A Balaton mindenkinek mást és mást jelent: egy felejthetetlen nyaralást, a bor zamatát, a csodálatos tájat, nagy kirándulásokat, hegyek ormán trónoló várakat, sportélményeket…

A kiállítás is ezt a sokféleséget ragadja meg.

A múzeum emeletén látható állandó kiállítás 2008 és 2011 között készült el.

A névadó egy különleges természeti jelenség, amelyet a Balatonnál gyakran megfigyelhetünk: a napkeltekor vagy napnyugtakor a víz hullámain megcsillanó fény hidat alkot a tó tükrén.

A kiállítás is egy ilyen híd, amely összeköt: kapcsolatot teremt a különböző témák között.

Tíz teremben, 613 m2-en mutat be részeket, fejezeteket a Balaton sokrétű történetéből és jellemzőiből.

Válogasson a témák között, és a „hídon” végigmenve gondoljon arra, Önnek mit jelent, miből áll össze a Balaton!

Kedves Múzeumbarátok!
A COVID-19 koronavírus járvány terjedését korlátozó intézkedések értelmében a Balatoni Múzeum 2020. november 11-től  az intézkedések visszavonásáig zárva tart. Megértésüket köszönjük. Vigyázzunk egymásra!