Milyenek voltak a nyarak a Balatonnál 40 – 60 évvel ezelőtt? Kik, milyen körülmények között töltöttek rövidebb-hosszabb időszakot a Balatonnál? Egyáltalán milyen járművekkel és hogyan lehetett a magyar tengert megközelíteni? Milyen szálláshelyeken hajthatta nyugovóra a fejét a hazai vagy a külföldi turista? Hol költhette el a vacsoráját? Milyen volt a kor luxusát képviselő szállodák és a jóval puritánabb camping-ek világa? Milyen módon tartottuk a kapcsolatot, amikor még a világhálót hírből sem ismertük? Milyen hobbiknak szenteltük a szabadidőnk? A disco-k és kertmozik világa kinek, milyen élményeket adott? Milyen emlékeket ébreszt bennünk az évezred talán utolsó különleges eseménye, a teljes napfogyatkozás?
Ezekre a kérdésekre keresi a választ a kiállítás, de a célja nem a teljességre törekvés, hiszen mindenkinek más lehet az, amire szívesen emlékszik. Vagy, ami számára meghatározó emlék, tárgy. Inkább az emlékek felidézése a célunk, és az új évezred küszöbén felnövő generációknak képek fel villantása: mekkora a kontraszt a szüleink, nagyszüleink balatoni nyarai és napjaink között.

Németh Péter
múzeumpedagógus, igazgatóhelyettes+36-83/312-351 - Kapcsolat
peter.nemeth@balatonimuzeum.hu









