Aranykorok emlékezete

A Kulturális Örökség Napjainak egyik idei témája: Aranykorok emlékezete.

Magyarország az Osztrák-Magyar Monarchia részeként 1867-től egy felívelő, politikailag és gazdaságilag stabil időszakot élt meg. Az 1867-es kiegyezés 150. évfordulóján megemlékezünk arról a politikusról, aki előkészítette a fordulatot és ezzel az ország „boldog békeidejének” eljöttét. Deák Ferenc Zala megye szülötte, és Keszthelyhez is kötődött, hiszen a premontrei gimnázium tanulója volt 1811-12-ben.  A Balatoni Múzeum gyűjteményeiben több könyv, ábrázolás, dokumentum; kézirat és nyomtatvány található, amely „a haza bölcse” emlékét őrzi. Kamarakiállításunkon, mely még október hónap folyamán is látogatható, ebből az emlékanyagból válogattunk.

hétfő, 04 december 2017 09:48

Hírlevelünkről bármikor leiratkozhat a hírlevelek alján található linkre kattintva, vagy leiratkozási szándékát jelezheti az info@balatonimuzeum.hu emailcímre is. Adatkezelési szabályzatunkat honlapunkon találja. A feliratkozás gombra kattintva a fentieket tudomásul veszi és elfogadja.
Please wait