Körárkoktól a kőfalakig - válogatás az elmúlt 10 év Zala megyei régészeti leleteiből

Az elmúlt tíz év legjelentősebb Zala megyei régészeti leleteit felvonultató vándorkiállítás 2018.10.13 - 2019.01.26. között.

A Göcseji Múzeum vándorkiállítása az elmúlt tíz év - Zala megyei - feltárásainak legizgalmasabb régészeti leleteit mutatja be a neolitikumtól a török korig. A kiállítás betekintést nyújt az elmúlt évezredek során a megye területén élt népcsoportok életébe, szokásaiba, a régészek mindennapi munkájába.

A látogatók ezúttal az M7-es autópálya nyomvonalán lezajlott, megelőző feltárások egy részéből, valamint többek közt a sormási, keszthelyi, fenékpusztai, zalalövői, alsónemesapáti ásatások anyagából láthatják az előkerült leletek legjavát: a régészeti szempontból is formabontó tárlat egyebek mellett színes installációkkal, 3D-s és interaktív elemek sokaságával idézi meg a letűnt korszakokat.
A tárlathoz múzeumpedagógiai foglalkozássorozat is kapcsolódik.

hétfő, 15 október 2018 13:27
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned