Gulyáságyú és rohamsisak

Az első világháborút rendhagyó módon megközelítő és bemutató kiállítás 2018.04.14-től 2018.06.06-ig tekinthető meg.

A tárlat a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban 2014-ben S. Nagy Anikó nyugalmazott főigazgató-helyettes és Spekál József nyugállományú ezredes által rendezett és saját magángyűjteményén alapuló „Gulyáságyú és rohamsisak. A Nagy Háború gyomornézetben” című kiállítás alapján készült. Az eredeti kiállítás az első világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából az osztrák–magyar hadsereg és a magyar lakosság háború alatti élelmezésének meghatározó mozzanatait mutatta be hátországi és harctéri helyszíneken keresztül. A 2017 őszén országjáró körútjára induló vándorkiállítás látványos installációs elemekkel és több mint kétszáz műtárggyal jeleníti meg a bemutatni szándékozott témát.

csütörtök, 07 június 2018 09:52

Hírlevelünkről bármikor leiratkozhat a hírlevelek alján található linkre kattintva, vagy leiratkozási szándékát jelezheti az info@balatonimuzeum.hu emailcímre is. Adatkezelési szabályzatunkat honlapunkon találja. A feliratkozás gombra kattintva a fentieket tudomásul veszi és elfogadja.
Please wait