Gulyáságyú és rohamsisak

Az első világháborút rendhagyó módon megközelítő és bemutató kiállítás 2018.04.14-től 2018.06.06-ig tekinthető meg.

A tárlat a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban 2014-ben S. Nagy Anikó nyugalmazott főigazgató-helyettes és Spekál József nyugállományú ezredes által rendezett és saját magángyűjteményén alapuló „Gulyáságyú és rohamsisak. A Nagy Háború gyomornézetben” című kiállítás alapján készült. Az eredeti kiállítás az első világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából az osztrák–magyar hadsereg és a magyar lakosság háború alatti élelmezésének meghatározó mozzanatait mutatta be hátországi és harctéri helyszíneken keresztül. A 2017 őszén országjáró körútjára induló vándorkiállítás látványos installációs elemekkel és több mint kétszáz műtárggyal jeleníti meg a bemutatni szándékozott témát.

szerda, 25 április 2018 10:34
Tovább a kategóriában: A denevérek színes világa »
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Denevér mobil app