Zala, a méhek terített asztala

MEGHOSSZABBÍTVA 2018. SZEPTEMBER 11-IG!

A kiállítás Dél-Zala, Zala és a szomszédos somogyi területek népi méhtartására vonatkozó tárgyi és szellemi emlékeit mutatja be.

Zala megye méhészete napjainkig az egyik legjelentősebb Magyarországon. A tárlat alapját a dr. Kerecsényi Edit néprajzi és honismereti kutató által gyűjtött tárgyi, adattári és fotótári anyagok, valamint az ezek által inspirált további kutatások és publikációk eredményei adják. Mindezt a Balatoni Múzeum gyűjteményeinek legérdekesebb darabjaival, régi fényképekkel, enteriőr-részletekkel kiegészítve, a kiállítás színesen és életszerűen mutatja be a Dél-Dunántúl népi méhészetét a középkortól napjainkig.

A kiállítás kurátora Gyanó Szilvia néprajzkutató

kedd, 11 szeptember 2018 14:21