A denevérek színes világa

"A denevérek színes világa" időszaki tárlat hosszú évek óta a Balatoni Múzeum az első olyan természettudományos témájú időszaki kiállítása, amely saját ötleten alapszik. A kiállítás célja, hogy a kevéssé ismert számos -téveszmén alapuló- negatív tulajdonsággal felruházott egyetlen repülő emlőst közelebb hozza az emberhez.

Az interaktív elemekben gazdag tárlat színes tablókon, a digitális technikák felhasználásával, életképek segítségével kalauzolja a látogatót a denevérek színes világába. A legújabb kutatási eredményeket felhasználó természettudományos kiállításrész mellett helyet kell, hogy kapjon annak a gazdag hiedelemvilágnak is a bemutatása, amely a Föld szinte minden szegletén megjelent és jelen van a mai napig is. Így a kiállításban még Drakula is ott van a koporsójában.
Többek között olyan kérdésekre kapunk választ: Hol él denevér a Földön? Mivel táplákozik? Hogyan tájékozódik? Hol van télen? Miért nevezhetjük az ember egyik legjobb társának?

A kiállítás kurátora Németh Péter múzeumpedagógus, természetvédelmi mérnök, társkurátor Gyanó Szilvia néprajzkutató-muzeológus

A kiállítás fő támogatója a Nemzeti Kulturális Alap. Kiemelt támogató: Keszthely Város Önkormányzata. Támogató: Városüzemeltető Kft. Keszthely; GOLDAVIS Baromfikeltető Kft. Sármellék

Köszönjük mindazon magánemberek segítségét, akik wcpapír gurigákkal, tojástartókkal hozzájárultak a kiállítás építéséhez!

kedd, 27 március 2018 08:14
Tovább a kategóriában: « Gulyáságyú és rohamsisak
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Denevér mobil app