XII. Országos Kerámia és Gobelin Biennále

2019. július 13-án, szombaton 16 órakor nyílik a Balatoni Múzeum Dísztermében a XII. Országos Kerámia és Gobelin Biennále. Az idei kiállításra az ismert mondás „Navigare necesse est…” (evezni muszáj) jegyében várják az alkotásokat a gobelin és keramikusművészektől.

Az 1997-ben indult Pelso kiállítás sorozat a római korban itt élők kultúráját, hétköznapjait és ünnepeit kívánta a művészet valóságértelmezésével gazdagítva bemutatni, lehetőséget adva a művészeknek tág asszociációkra. Az idei tárlaton a textil és kerámia művek ismét együtt szerepelve reprezentálhatják művészetünk harmonikus sokszínűségét.

A 2019. évi felhívást a tematika részletes ismertetésével itt olvashatják.

szerda, 20 március 2019 10:03
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

audioguide