Cseh Valentin „A nándorfehérvári csata 1456” c. könyvének bemutatója

Időpont: 2017.november 14., 17.00 óra

A kötetet bemutatja: Dr. Négyesi Lajos alezredes, HM Kegyeleti Diplomáciáért Felelős Miniszteri Biztosi Titkárság, belföldi szakreferens, hadtörténész, egyetemi docens.

Cseh Valentin történész könyve a nándorfehérvári csata történetét és előzményeit mutatja be a déli határvédelem kialakulásától Kapisztrán Szent János és Hunyadi János kultuszának XX. századi utóéletéig. Nándorfehérvár ostromának komoly tétje volt: ha elbukik a végvár, akkor II. Mehmed előtt megnyílik az út Magyarország és Európa elfoglalására. A vár védői hősies küzdelemben világraszóló győzelmet arattak. Az ostrom eseményeit foglalja össze ez a gazdagon illusztrált, szakmai alapossággal, igényességgel megírt mű.

szerda, 15 november 2017 13:07

Hírlevelünkről bármikor leiratkozhat a hírlevelek alján található linkre kattintva, vagy leiratkozási szándékát jelezheti az info@balatonimuzeum.hu emailcímre is. Adatkezelési szabályzatunkat honlapunkon találja. A feliratkozás gombra kattintva a fentieket tudomásul veszi és elfogadja.
Please wait