Őseink nyomában a Dél-Urál vidékén - Filmbemutató a Balatoni Múzeumban

A Czigóth Sándor által készített film a 2015-ös 3. Orosz–Magyar Uráli Régészeti Expedíciót kíséri végig.

A néző a Dél-Urál vidékén felkeresett 20 helyszínen zajló orosz–magyar közös régészeti kutatómunkát ismerheti meg, ami az „őshaza területén” élt magyarok elődeinek kora középkori történetét igyekszik tisztázni. A Dél-Urált megkerülő, több mint 2500 km-es túra olyan lelőhelyeket is bejárt, melyeket így egyben magyar régész szakember még soha nem látott. A projekt az MTA - Pázmány Péter Katolikus Egyetem közös szervezésében valósult meg.

A film a KÁLL-Film Bt. és a Kanizsa Televízió együttműködésében valósult meg.

A vetítést követően az alkotást az érdeklődők figyelmébe ajánlja dr. Türk Attila régész, expedícióvezető (MTA BTK Magyar Őstörténeti Témacsoport, PPKE Régészettudományi Intézet).

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de a várható nagy érdeklődésre tekintettel előzetes regisztráció ajánlott:
Regisztrációs űrlap kitöltése

péntek, 25 május 2018 13:47