Folytatódik a Balatoni Múzeumi Füzetek sorozat

Kardos Laura „Szent láncszemek, áldott állomások az örökkévalóság útján - Szeghalmy Bálint templomai a nyugat-balatoni térségben” című munkájának kiadásával újabb számmal gyarapodik a Balatoni Múzeumi Füzetek sorozat.
A kötet bemutatójára a keszthelyi Református templomban kerül sor.

Időpont: 2017.december 19. kedd, 17 óra
Helyszín: Keszthelyi Református templom (8360 Keszthely, Hanczók u. 20.)
Köszöntőt mond: Zichy Emőke, a keszthelyi református gyülekezet lelkipásztora
A szerzővel beszélget: Havasi Bálint, a Balatoni Múzeum igazgatója

Kardos Laura művészettörténész, a Helikon Kastélymúzeum közgyűjteményi vezetője. Kutatási területe a 19. század végének és a 20. század első felének építészete. Szeghalmy Bálinttal kapcsolatos kutatási eredményeit több előadáson és tanulmányban ismertette.

„Ezen tanulmány kísérletet tesz arra, hogy Szeghalmy Bálint templomainak stílusát a négy említett példán keresztül leírja, és a két világháború közötti, illetve az azt megelőző korszakok magyar templomépítészetének jelenségeihez kösse. Emellett bemutatja a Szeghalmy által legfontosabbnak tartott kapcsolódási pontoknak megfelelően a kor építészetének egyik fő áramlatát: a nemzeti törekvéseket és azon belül a népies templomépítészetet, valamint – a reformáció 500. évfordulójához kapcsolódva – felvázolja a magyar protestáns templomépítés eredményeit.”

Kardos Laura

A reformáció 500. évfordulójának tiszteletére a kötet megjelenését támogatta:

Papp Gábor, Hévíz Város Polgármestere
Keszthely Város Önkormányzata