2024. április 20. 15:00 - 17:00

2023-ban ünnepelte alapításának 150. évfordulóját a Magyar Földrajzi Társaság. Ezen alkalomból útjára indított tárlat kettő fő témát mutat be: „Térképes időutazás Kőrösi Csoma Sándorral” és a „Magyar Földrajzi Társaság Könyvtárának Kincsei”.
A vándortárlatot kiegészíti a keszthelyi születésű Bulla Béla földrajztudós emlékkiállítása, ahol személyes tárgyai, személyéhez köthető dokumentumok, az általa írt könyvei segítenek emlékezni a tudósra.

A megnyitó időpontja: 2024. április 20. (szombat), 15 óra
Helyszín: Balatoni Múzeum, Halápy terem

A vendégeket Manninger Jenő Keszthely város polgármestere köszönti.
A kiállítást Dr. Lóczy Dénes a Magyar Földrajzi Társaság elnöke nyitja meg.

A megnyitót követően a kiállítás tematikájához köthető előadások teszik befogadhatóbbá a tárlatot:

Dr. Török Zsolt Győző, ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézet, egyetemi docense, a vándorkiállítás kurátora:
„Történetek térképekről – időutazás Kőrösi Csoma Sándorral”

Dr. Jeney László, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docens, a Magyar Földrajzi Társaság főtitkára:
„A Magyar Földrajzi Társaság egy újabb 150 év kezdetén”

Dr. Gábris Gyula, ELTE Természetföldrajzi Tanszék professor emeritusa:
„Bulla Béla a tanár és tudós geográfus”

Fotók forrása: Dr. Gábris Gyula és Balatoni Múzeum