2023. május 24. 10:00 - 12:00

A Balatoni Múzeum tisztelettel meghívja Önt és kedves családját a Balaton, az utolsó óriás játszótér átadójára 2023. május 24–én (szerdán) 10 órára.

A vendégeket köszönti:
Németh Péter – múzeumigazgató
Manninger Jenő – Keszthely Város polgármestere

Közreműködnek:
Borbély Borbála és Losonczi Áron
a Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola tanulói

A Balatoni Múzeum a Magyar Géniusz Program Nemzeti Kulturális Alap pályázatán egy időszaki tárlatot valósított meg 2022-ben az „Igaz vót ám! – Egy vállusi summás asszony mesevilága” címmel. 2023-ban pedig a Balaton keletkezésének mondáján alapuló mesejátszóteret ad át. A „Balaton, az utolsó óriás” nevű játszótér nem csak változatos aktív kikapcsolódást nyújt a Balatoni Múzeumba érkező gyerekeknek, hanem a családokat is közelebb hozza a múzeumhoz.

Mivel a játszótér tematikája kapcsolódik a múzeum állandó kiállítás témájához, így múzeumpedagógiai programok, táborok eszközévé is válik.

Ahogy a Magyar Géniusz Program egyik célja is megfogalmazza, a helyi közösség érdekeit szolgálja e játszótér is.