2020. február 29. 10:00-11:30 RégészetRégészeti parkRómai erődFenékpuszta

Programunkon Havasi Bálint régész-múzeumigazgató kalauzolja az érdeklődőket a Keszthelytől délre elhelyezkedő római erőd történetét bemutató kiállításban.

A tárlat különlegessége, hogy nemcsak az évszázados ásatások eredményeit – a már feltárt épületek alaprajzát és 3D-rekonstrukcióját, a legizgalmasabb leleteket – mutatja be, hanem bepillantást nyújt azokba látványos tervekbe is, melyek Magyarország egyik legfontosabb lelőhelyén egy 21. századi igényeket kielégítő régészeti parkot vízionálnak.

Tartson velünk, fedezzük fel együtt, milyen csodálatos lehetőségek rejlenek Fenékpuszta castrumában!

Időpont: 2020. február 29. 10:00-11:30

A tárlatvezetésen múzeumi belépőjegy megvásárlása ellenében lehet résztvenni. Belépőjegy árainkról itt tájékozódhat.

A „Castrum Virtuale – Időutazás a fenékpusztai római erődben” című kiállításról további információkat itt olvashat.

Havasi Bálint

régész - múzeumigazgató
+36 83 200 454 (9.00-13.00)
balint.havasi@balatonimuzeum.hu