2021. június 19. 10:00 - 17:00 FenékpusztaRégészeti parkRégészetkézműves foglalkozástárlatvezetés

Szeretettel várjuk Önöket a Régészet napja alkalmából a fenékpusztai erőd történetét, lehetséges jövőjét bemutató, sétával egybekötött előadásunkon!

A délelőtt folyamán az érdeklődők Klinger László, a Balatoni Múzeum régésze helyszíni vezetésével bepillantást nyerhetnek a Keszthely- Fenékpusztai késő római erőd történetébe. Megismerkedhetnek az erőd kutatástörténetével, illetve egy lehetséges régészeti park víziójával.
Felkereshetik a helyszínen bemutatott maradványokat, miközben bepillantást nyerhetnek az erőd egykori életébe.

Délután a Balatoni Múzeum épületében rövid tárlatvezetésen megismerkedhetnek az állandó kiállítás késő római erődre vonatkozó részével, illetve válogatást láthatnak a területen több mint száz éve folyó ásatások raktárakban őrzött leletanyagából.

A későbbiekben római kori tematikára fűzött kézműves foglalkozások várják a kicsiket és nagyokat.

Eső esetén délelőtt 11.00-tól tárlatvezetés a Balatoni Múzeum állandó kiállításában, utána kézműves foglalkozások az eredeti program szerint.

Időpont: 2021.06.19. 10.00; 12.00 (Fenékpuszta); 14.00-17.00 (Múzeum).

Helyszín: Keszthely- Fenékpuszta; Beltéri helyszín: Balatoni Múzeum

A külső helyszín látogatása regisztrációhoz kötött.

Jelentkezés a programra

A regisztráció lezárult