2020. június 27-től Keszthelyiskolatörténet

A Technikumban, mely a dunántúli oktatás egyik jelentős intézményének számított, 1945-től folyt a mezőgazdasági szakképzés.

Tárlatunkon eredeti tárgyak, fotók és dokumentumok segítségével mutatjuk be az iskola mozgalmas évtizedeit: számos felvétel örökítette meg a tanulmányi- és sportversenyeket, az iskolai kulturális élet eseményeit, az egykori tanárokat és diákokat.

A kiállítás egyúttal megemlékezés Nagyváthy Jánosról, akinek Festetics György gróf jószágkormányzójaként jelentős szerepe volt abban, hogy Keszthelyen alakult meg Európa első felsőfokú mezőgazdasági intézménye a Georgikon.

A kiállítás installációi érdekes képek adnak arról is, hogyan, milyen módszerekkel és eszközökkel tanítottak egy vidéki szakiskolában 50-60 évvel ezelőtt.

A kiállításmegnyitó időpontja: 2020. június 27. 16 óra

Németh Péter