LogoBalatoni MúzeumBábelhal Webstudio(Magyar) Telepít
2018. 16 февраля. TermészettudományDr. Lovassy Sándor

Dr. Lovassy Sándor (1855-1946) szaktudása, emberismerete, szívós kitartása vitte győzelemre a múzeumalapítás kérdését. Ez az egyes ügyek iránti állhatatossága már gyerekkorától jellemezte: „ A madártojásgyűjtés s a vele kapcsolatos szabadban való tartózkodás szenvedélye, már mint első osztályos diákot magával ragadott.” –írja önéletrajzában.

dr. Lovassy Sándor portréja60 évet él a Balatonnál, így annak első madártani kutatásai az ő nevéhez fűződnek. Tudományos munkái teremtik meg a Balatoni Múzeum természettudományos gyűjteményének alapjait. A Gazdasági Akadémiai tanári, majd igazgatói posztját is betöltő tudós élete több mint 40 évét szentelte a múzeumügynek, ebből az időszakból 20 évet a Balatoni Múzeum vezető tisztségében tölt. Kitartató munkájának is köszönhető, hogy a múzeum neobarokk épülete 1928-ban felépül.