LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
Időtartam: 45 perc történelem 5. osztály

Mitől lesz egy terület régészeti lelőhellyé nyilvánítva? Honnan tudják a régészek, hol érdemes ásni?

Hogyan kerül elő a föld vagy a víz alól egy lelet? Kik és milyen munka során juttatják el a múltról mesélő tárgyakat a múzeumokba?

Mindezekről és még sok más érdekességről mesél régész-muzeológus kollégánk.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások felső tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

Történelem 5. osztály

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola felső tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 000 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Foglalkozás időtartama

45 perc

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.