Időtartam: 45 perc Március 15.Kézműves foglalkozásHúsvét

Márciusi ifjak

Foglalkozásainkon a gyerekek más szemszögből ismerhetik meg a márciusi eseményeket.

A gyerekek már óvodás koruktól részt vesznek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc megemlékezésein.

• Foglalkozásaink célja, hogy legfontosabb nemzeti ünnepünk ne csak tananyagként jusson eszükbe.
  • Múzeumi óránkon a résztvevőknek lehetőségük nyílik arra, hogy olyan eredeti, a szabadságharcot megjárt fegyvereket és használati tárgyakat vehessenek kézbe, mint Kossuth Lajos pisztolya, vagy a Bem szablya.
  • A titkos üzenetek továbbítására szolgáló spion pénzt sem érinthetik meg más alkalmakkor.
  • Kiemelkedő fontosságú tárgyaink segítségével a mai generációkban elmélyülhet a hazaszeretet és a büszkeség érzése elődeink felé.

Húsvéti szokások

Húsvéthoz kapcsolódó foglalkozásainkon a gyerekeket a szokások és szimbólumok világába kalauzoljuk.

Kevesen tudják, hogy a keresztények legnagyobb ünnepe nem a karácsony, hanem a húsvét.

• A foglalkozás során a gyerekek megismerhetik a húsvéti népszokásokat, a köré épülő szimbólumok jelentőségét, miközben olyan régi tárgyakat vehetnek kézbe, amelyeket egyébként csak vitrin mögött láthatnak.
  • Beszélgetünk a böjtről, a húsvéti ételekről, a csibe és bárány jelképekről.
  • Szó esik az ajándékozásról, a keresztszülőség szerepéről és a locsolkodás jelentőségéről is.
  • Megtudhatjuk, miért a nyuszi tojja a húsvéti hímestojást, melyhez hasonló alkotást maguk a gyerekek is készíthetnek.
  • Hasznos információk a foglalkozásokhoz

A múzeum házhoz is megy!

Amennyiben a gyermekeknek nincs módja eljönni hozzánk a múzeumba, kollégáink az óvodába vagy iskolába is ellátogatnak, hogy az intézményben tartsák meg a múzeumpedagógiai foglalkozást.*
    Az egyeztetéshez vegye fel a kapcsolatot Kaszás Judit múzeumpedagógussal a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.
    * Keszthely 30 kilométeres körzetében tudjuk vállalni a foglalkozás megtartását a saját intézményben.

Ajánlott korosztály

Óvodások, Általános iskolások

Foglalkozás díja

800 Ft/fő/alkalom

Múzeumpedagógiai bérlet

Óvodások és általános iskola alsó tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 400 Ft / fő. (max. 25 főig)

Általános iskola felső tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 800 Ft / fő. (max. 25 főig)

Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Foglalkozás időtartama

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Kaszás Judit múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.