Időtartam: 45 perc

Néprajzi témájú múzeumi óránkból kiderül, hogy melyek voltak a karácsonyi ünnepkör jeles napjai advent első vasárnapjától vízkeresztig.

Mit jövendölt a disznóröfögés, miért hallgatták a lányok a szemétdomb tetejéről, hogy merről ugatnak a kutyák? Mi mindent jósoltak még András és Luca napján, és milyen szokások köthetők még e jeles napokhoz?

Kiderül az is, hogy a régiek hová tették a karácsonyfát és milyen díszeket aggattak rá.

Mit volt szabad enni Szenteste és mit nem?

Milyen karácsonyi ajándékkal lepték meg egymást az emberek? Sok érdekes tárgy is előkerül a néprajzi raktárból, mely tovább gazdagítja a foglalkozás nyújtotta élményt.

Végül karácsonyi díszek, vagy mézeskalács készítésére adódik lehetőség.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Óvodások

Foglalkozás időtartama

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom (max. 25 fő / csoport)

Múzeumpedagógiai bérlet

Óvodások részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 400 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.