Első nap
Az első napon a régészeti munkákat a fenékpusztai erődnél szemlélhetik meg a gyerekek.
A római erőd történetének megismerésére, az épületmaradványok tanulmányozására, az egykori és mostani állapotának megtekintésére is lehetőség van a helyszínen, illetve a múzeumban a virtuális szemléltetőeszközök segítségével.
A táborosok az ásatási munkákba is bepillantást nyerhetnek, látva a régészek munkáját, annak viszontagságaival, érdekességeivel egyaránt.
A nap további részében a múzeum középkori fegyvertárának kincseit vehetik kézbe a gyerekek.
Második nap
A második napon Sümegre utazunk, ahol a vár titkait ismerhetik meg a tábor résztvevői.
Történész szakember mesél a középkori építészet sajátosságairól, a vár történetéről, részeiről, egykori lakónak életéről és a ma látható kiállításokról.
Lovagi torna szemlélőivé is válhatnak, így rálátásuk lesz a középkori lovagi harcmodorra.
Harmadik nap
A Tátika vártúra nemcsak kiváló alkalmat nyújt a testmozgásra, de az út során bőven van idejük átgondolni, hogy a vár építésének idején hogyan, milyen rendelkezésre álló eszközökkel építkeztek az emberek a magaslatokra.
Régészkollégánk a vár érdekességeiről mesél a romoknál.
A délutáni programon a gyerekek a címerek történetével, sajátosságaival ismerkednek meg, majd saját címerüket tervezhetik meg, készíthetik el, felhasználva előzetes megfigyeléseiket is.
Negyedik nap
A negyedik napon az egregyi Árpád-kori templomot hasonlítjuk össze az előző napon megismert középkori vár építészetével.
Vannak –e hasonló elemek, és mik a különbségek? Megbeszéljük az épületek funkcióját, szerepét a történelemben, megfigyeljük díszítésüket.
Hévíz római kori emlékeit is meglátogatjuk: egy római katona sírját, és bejárjuk az egykori római villa épületmaradványát.
Délutáni kézműves foglalkozásunkon az előzetes megfigyelésekre hagyatkozva elkészítjük az egregyi templom makettjét.
Ötödik nap
Az ötödik nap összefoglalja a hét eseményeit, kirándulásait.
A gyerekek a fegyvertörténeti órán és a kiállításokban látottak alapján kardot készítenek maguknak.
Játékos formában ki is próbálhatják, és számos szellemi tudást igénylő, valamint szabadtéri játékokra is lehetőséget kapnak.
Hasznos információk
Ajánlott korosztály
Általános iskolások
Tantárgyi kapcsolódás
Történelem
A tábor díja
Keresse a múzeumpedagógust!
A tábor időtartama
5 alkalom
Keressen minket!
Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.
Németh Péter
múzeumigazgató - múzeumpedagógus+36 30 018 69 89 - Kapcsolat
muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu