2024. április 26.

Sági Sándor (Csongrád, 1917 – Budapest, 2007) magyar posztimpresszionista festőművész. Szemléletének alakulásában meghatározó szerepet játszott az alföldi festőiskola képviselőjével, Koszta Józseffel, valamint a nagybányai művésztelep kiválóságával, Boldizsár Istvánnal ápolt barátsága.

Műveiben a nagybányai iskola plein air stílusát realizmussal vegyítve jelenik meg a Tisza-menti táj, az Alföld, a Balaton és a Bakony vidéke.
Alkotásai a természethez, a tájhoz kapcsolódnak, festményei hangulatán érződik a szabad levegőn megtapasztalt fény- és színjelenségeknek a művészre gyakorolt hatása. Élénk árnyalatú tájképei, üde virágcsendéletei megragadó hangulatképek, egy idilli világába való elvágyódást, a természethez való megtérés iránti igényt tükrözik.

A festőművész özvegye, Sági Sándorné 12 festményt ajándékozott múzeumunknak, melyek így hamarosan a nagyközönség számára is megtekinthetőek lesznek.

Hálásan köszönjük a nagylelkű felajánlást!