Bemutatkozik a Balatoni Múzeum képzőművészeti gyűjteménye!
A Magyar Festészet Napja alkalmából nyíló új tárlatunk gyűjteményünk gyarapodásának történetét vázolja fel a kezdetektől a legújabb szerzeményekig. A festészeti fókuszú válogatás az 58-as raktár titkaiba nyújt betekintést: tájrajzi, főúri, egyházi eredetű és kortárs művekből is szemezget. Mindezt néhány olyan alkotás egészíti ki, amelyeket még soha nem láthatott a nagyközönség, mint Iványi Grünwald Béla vagy Czene Béla balatoni tájképei.
A civil kezdeményezésként induló Magyar Festészet Napját 2002 óta ünnepeljük október 18-án, Szent Lukács, a festők védőszentjének napján.
A Balatoni Múzeum 2004-ben csatlakozott a programhoz, azóta pedig hagyománnyá vált, hogy az intézmény évente bemutat egy helyi kötődésű művészt, teret adva alkotásainak.
Az idei év különlegessége, hogy ezúttal a múzeum gazdag képzőművészeti gyűjteménye került a középpontba, lehetőséget adva arra, hogy a közönség átfogó képet kapjon a gyűjtemény sokszínűségéről és értékéről. A tárlat célja, hogy bemutassa, hogyan fejlődött és gyarapodott a művészeti anyag a múzeum története során.
Program:
Köszöntőt mond: Kendeh-Kirchknopf Gusztáv, Keszthely Város alpolgármestere és Németh Péter igazgató
A kiállítást megnyitja Tóth László, a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóterem intézményegység-vezetője.
Közreműködik a keszthelyi Festetics György Zeneiskola klarinét kvartettje.
(Bán Csaba, Kovács Benedek, Kovács-Markó Örs, Kovács-Markó Soma, Művészeti vezető: Papp Máté)
A művészeti korszakokon átvezető sétán a Darnay Pince és Pajtabisztró borai és finomságai kísérnek el.