2024. május 31. 16:30

A Balatoni Múzeum tisztelettel meghívja Önt a Thúry György Múzeum „Eltemetett múlt – Élet és halál az Árpád- és középkori Dél-Zalában” című vándorkiállításának megnyitójára.

A kiállítás egy régészeti tárlatot mutat be, amely az Árpád- és középkori életvitelre, illetve a temetkezési szokásokra, sírokra koncentrál. A kiállítandó leletanyag a nagykanizsai Thúry György Múzeum gyűjteményébe tartozik, amely kiegészül a Balatoni Múzeum régészeti gyűjteményéből származó leletekkel.

Időpont: 2024. május 31. (péntek), 16:30.

Köszöntőt mond Manninger Jenő Keszthely város polgármestere és Németh Péter a Balatoni Múzeum igazgatója.

A kiállítást Dr. Száraz Csilla, a Thúry György Múzeum igazgatója nyitja meg.

Közreműködik: Töttő Vilmos népzenész

A programon való részvétellel hozzájárul ahhoz, hogy az esemény dokumentálása érdekében készült kép- és hangfelvételt a Balatoni Múzeum, mint Adatkezelő a honlapján, közösségi média felületén, valamint egyéb médiafelületeken nyilvánosságra hozza.

Képek: Thúry György Múzeum