LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
Időtartam: 45 perc történelem 5. osztály

A múzeum őskorból származó leletanyagainak bemutatásával közelebb varázsoljuk a több ezer évvel ezelőtti kultúrát, az akkor élő embert a szokásaival, szerszámaival, eszközeivel.

Bemutatjuk fejlődését, hogy könnyítette meg az életkörülményeit a lehetőségeihez képest.

Múzeumi óránk során kiderül, hol, mikor és miért épp azon a területen alakultak ki az első települések.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Általános iskolások felső tagozat

Tantárgyi kapcsolódás

Történelem 5. osztály

Foglalkozás díja

800 Ft/fő

Múzeumpedagógiai bérlet

Általános iskola felső tagozatosok részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 000 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport / osztály is igénybe vehet.

Foglalkozás időtartama

45 perc

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.

Kedves Látogatóink!

Néprajzi Látványtárunk és Arma Christi kiállításunk 2022. május 5-től június 18-ig technikai okok miatt korlátozottan látogatható (hétköznapokon 14.00-tól és szombaton 9-17 óráig). Megértésüket köszönjük!