Időtartam: 45 perc Nemzeti ünnep

Az 1848-49-es forradalomról már az óvodások is megemlékeznek. Kokárdát tesznek az ingükre, és zászlót tűznek az emlékművekhez.

De tudják-e a gyerekek, hogy a forradalom idején már a velük egykorú gyerekek is követték a hadat a dobjukat pörgetve, így adva jelet a seregnek a támadásra?

Miért ne mélyíthetnénk el még jobban a hazaszeretet érzését?

Hadd vegyenek kézbe olyan eredeti ’48-as lándzsát, kaszát, amivel a környéken élő parasztok védték a falujukat!

Egy kisgyerek nem mindennap emelhet fel olyan szablyát sem, ami talán ellenséget is sebzett, vagy veheti kézbe Kossuth Lajos pisztolyát.

Múzeumi óránkon felejthetetlen és megható pillanatok várnak a résztvevőkre, és közben olyan tudásra is szert tehetnek, amelyeket garantáltan kamatoztatni fognak a későbbiekben.

Hasznos információk

Foglalkozás díja

800 Ft / fő / alkalom

Foglalkozás időtartama

Utazó múzeum

Lehetőség van arra, hogy a Balatoni Múzeum házhoz menjen, és az iskola épületében tartsa meg a foglalkozást.

Múzeumpedagógiai bérlet

Óvodások részére 4 alkalomra érvényes bérlet ára 2 400 Ft / fő. Bérleteinkről itt is tájékozódhat.

FONTOS: Bérleteinknek NINCS lejárati ideje. Egy bérletet több csoport is igénybe vehet.

Ha bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.