LogoBalatoni MúzeumBábelhal WebstudioTelepít
Időtartam: 5 alkalom Néprajzturizmusszőlészetborászat

Első alkalom

Az első alkalommal a Balatoni Múzeum néprajzi gyűjteményének szőlészeti, borászati vonatkozású tárgyait ismerik meg a fiatalok.

Mit mire használtak és napjainkban miért számítanak az akkori eszközök elavultnak? Hol vannak hazánkban a különféle szőlőtermesztési régiók, melyikre milyen borok előállítása jellemző?

Megbeszéljük, milyen szőlőtermesztés, borászat jellemző a Balaton-felvidékre, milyen összefüggés van a turizmus és a bor között. A nap utolsó programja a Magyar Mezőgazdasági Múzeum Majortörténeti Kiállítóhely szőlészeti, borászati témájú kiállításának megtekintése.

Második alkalom

A második alkalommal kirándulást szervezünk a kéthelyi Kristinus Borbirtokra, ahol a legkorszerűbb borászati technológiákkal ismerkednek meg a diákok.

Választ kapnak arra, hogy a borászat és a turizmus gyakorlati megvalósítása miként valósul meg.

Mi az a bor marketing? Milyen ételek illenek egy borkóstolóhoz, azt hogyan lehet megvalósítani? Hogyan néz ki egy 21. századi technológiával dolgozó birtok szőlőültetvénye?

Harmadik alkalom

A harmadik alkalom során a Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet badacsonyi telepére látogat a diákság.

Megtudják, miért van szükség az intézetre, hogyan működik, mi a feladata.

Betekintést nyerhetnek a kísérleti borok világába. Megtudhatják, milyen paramétereket vizsgálnak a borból és ezekre miért van szükség.

Negyedik alkalom

A negyedik alkalommal elkirándulunk Balatonkeresztúr térségébe, és megtekintjük a zártkerti kis családi birtokokat.

Ötödik alkalom

Az utolsó alkalommal ellátogatunk a Pannon Egyetem Georgikon Kar Cserszegtomaji Szőlészeti Kísérleti Telepére.

A diákok az oktatás oldaláról is megismerik a hazai szőlészet és borászat helyzetét.

Kiderül, milyen, amikor csak kis tételben készül a bor, illetve milyen a szakszerű termesztés és borkészítés.

Hasznos információk

Ajánlott korosztály

Középiskolások

Tantárgyi kapcsolódás

Szaktárgyak

A tábor díja

Keresse a múzeumpedagógust!

A tábor időtartama

5 alkalom

Keressen minket!

Ha felkeltettük érdeklődését, vagy bármilyen kérdése merülne fel, keresse bizalommal Németh Péter múzeumpedagógust a 83/312-351-es telefonszámon vagy a muzeumpedagogia@balatonimuzeum.hu e-mail címen.

Németh Péter

megbízott múzeumigazgató - múzeumpedagógus